תאונת אופניים

תאונת אופניים

דברו איתנו

052-6525152phone
במיילpencil  

למידע נוסף לחצו כאן

תאונת דרכים עם אופניים

האופניים הראשונים הוצגו לציבור בשנת 1818 ע”י הברון הגרמני קרל פון דרייס, אופניים אלו היו שונים לחלוטין מהאופניים שאנו מכירים כיום, הם היו עשויים מעץ ולא כללו דוושות ושרשרת. במשך עשרות שנים חלו פיתוחים שונים במבנה האופניים, עד אשר הם קיבלו את צורתם המקובלת בסוף המאה ה-19. גם במאה העשרים נמשך פיתוח האופניים באופן מואץ וכיום ניתן למצוא סוגים שונים של אופניים הנועדו למטרות שונות ומגוונות (אופני הרים, אופני כביש, אופני עיר, אופני טנדם, אופני פעלולים, אפניים חשמליים ועוד).

בשנים האחרונות חלה עלייה חדה בשימוש באופניים בישראל, מדי יום ניתן לראות מאות אלפי אנשים וילדים הרוכבים לעבודה, למוסדות לימוד, בשעות הפנאי ולצורך פעילות ספורטיבית. בערים רבות הוכשרו ונסללו שבילי אופניים באורך של מאות קילומטרים, אך עדיין התשתיות עבור הרוכבים הן מעטות מאוד ביחס למספר הרוכבים העצום.

הצפיפות של נתיבי התחבורה והיעדר תשתיות מתאימות גרמו בעשור האחרון שהמראה של  תאונת אופנים הפך לשכיח ביותר. מדי יום מתרחשת לפחות תאונת אופניים, לעתים היא נגמרת בחבלות קלות, אך לא פעם תאונת דרכים עם אופניים ורכב ממונע עלולה להיות קטלנית ולהסתיים בפצועים קשה או הרוגים.

תאונת רוכבי אופניים

תאונות דרכים אופניים, קיימים מספר מנגנוני פיצוי כאשר מדובר בתאונות במעורבות אופניים:

  • תאונה כתוצאה מפגיעה של רכב מנועי – תאונות דרכים אופניים עם רכב ממונע, התביעה הינה כנגד חברת הביטוח (ביטוח חובה) של הרכב הפוגע (ולא משנה מי אשם בתאונה). במידה והרכב הפוגע נמלט או אינו ידוע, יש להגיש את התביעה ל’קרנית’ אשר מפצה רוכבי אופנים במקרים הללו.
  • פגיעה בהולך רגל – הולך הרגל יכול לתבוע את רוכב האופניים (מומלץ לבטח את עצמכם).
  • תאונת אופניים לילדים מתחת לגיל 18 – כל הילדים מגיל גן ועד גיל 18 בישראל, מבוטחים בפוליסה מיוחדת לתאונות אישיות. במקרה של תאונה ניתן לתבוע את הפוליסה הזאת.
  • תאונת אופניים בדרך לעבודה או בחזרה מהעבודה – במקרה כזה ניתן להגיש את התביעה כנגד המוסד לביטוח לאומי.
  • תאונה עקב מפגע סביבתי – תאונת רוכב אופניים, עקב מפגע בכביש או בשביל כתוצאה מרשלנות של המועצה או העיריה, ניתן לתבוע את הרשות המקומית או הקבלן המבצע את העבודות בשטח.
  • פגם באופניים – במידה והאופניים עדיין נמצאים באחריות היצרן והתאונה אירעה עקב פגם באופניים, ניתן לתבוע את חנות האופניים או היבואן.
תאונת אופניים

כאשר מתרחשת תאונה עם אופניים, מומלץ לצלם את זירת התאונה ולגבות כמה שיותר עדויות מהנוכחים במקום. במידה והייתם מעורבים בתאונת אופניים, אנו ממליצים לפנות לייעוץ משפטי מקצועי מחברת עורכי דין המתמחה בבתביעות נזיקין בכלל ובתאונות דרכים בפרט, כך שתוכלו לנהל את התביעה כנגד חברות הביטוח או ביטוח לאומי או כל גורם אחר בצורה הטובה ביותר. ככל שהפנייה לעורך דין תהיה קרובה יותר למועד התאונה כך הסיכוי להשיג פיצוי גבוה יותר עולה. עורך דין מומחה בתחום המכיר היטב את המקרים שנדונו בשנים האחרונות בבתי משפט יוכל לתת ייעוץ משפטי מדויק ומקיף אשר יביא לתוצאות הטובות ביותר עבור הלקוח.

משרד ציבולסקי-לויטה מתמחה מזה שנים רבות בדיני הנזיקין והביטוח עם דגש מיוחד על חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים ועבודה. אנו בעלי ניסיון של שנים רבות בייצוג בבית המשפט על כל ערכאותיו (בתי משפט השלום, המחוזי והעליון).

לקוחותינו מטופלים על ידי אחת השותפות במשרד באופן אישי. בזכות הניסיון הרב, הידע וההופעות המרובות בבתי המשפט, כך לקוח שלנו יכול להיות סמוך ובטוח שענייניו מטופלים על ידנו באופן המקצועי והמסור ביותר. אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על תאונת דרכים עם אופניים, אתם מוזמנים לצור איתנו קשר בטלפון נייד: 052-6525152 או כאן.

צור קשר

דילוג לתוכן